Na úvodní stranu
O FIRMĚMĚŘÍCÍ SYSTÉMYSRÁŽKOMĚRY ČLUNKOVÉSRÁŽKOMĚRY VÁHOVÉSLUNEČNÍ DETEKTORDETEKTOR SRÁŽEKOVLHČENÍ LISTUPŘÍSLUŠENSTVÍREFERENCEKONTAKTYMETEOSERVERMETEOSERVER DEMO

ADRESA:

 

METEOSERVIS s.r.o.
Chelčice 31
389 01 Vodňany


e-mail: info@meteoservis.cz

 

+420 380 311 320

 +420 604 235 431 (p. Černošek)

 +420 380 311 322 

 

Vybrané reference


 

Srážkoměry:

Typ MR3

V letech 1998 a 1999 realizoval Slovenský hydrometeorologický ústav polní srovnávací měření různých typů srážkoměrů (evropští výrobci). Typ MR3 byl označen jako nejlepší. Zpráva podána na ICEAWS 1999 (2nd International Conference on Experiences with Automatic Weather Station) ve Vídni.    

Typ MR3H-F

V roce 2004 proběhlo polní srovnávací měření různých typů srážkoměrů  v Chorvatsku (evropští výrobci + výrobce z USA). Typ MR3H-F označen jako nejlepší. Výsledky byly prezentovány v rámci doprovodné konference výstavy METEOREX v Bukurešti.

Typ MR3H-F (MR3H-FC)

Srážkoměr byl více jak dva roky testován rakouskou meteorologickou službou (ZAMG) v extrémních podmínkách Alp. V roce 2006 bylo uzavřeno testování s tím, že MR3H-F se stává základním přístrojem pro měření srážek v automatických sítích ZAMG.

 

Od  roku 2011 je tento srážkoměr dodáván do měřících sítí  státní meteorologické služby v Turecku

 Typ MRW500

V letech 2004 a 2005 uspořádala Světová meteorologická organizace laboratorní testování srážkoměrů od výrobců z celého světa. Oba srážkoměry (MR3H-FC a MRW500 uspěly), srážkoměr MRW500 byl nejlepší ve své kategorii (jako jediný splnil zadaná kritéria). Výsledky naleznete na:

 http://www.wmo.int/pages/prog/www/IMOP/reports/2003-2007/RI-IC_Final_Report.pdf 

 

Srážkoměr se stal vítězem výběrového řízení na dodávku srážkoměrů s váhovým principem pro profesionální síť ČHMÚ, které proběhlo v roce 2009. Srážkoměr byl vybrán z několika typů, především zahraničních výrobců. 

Další vybrané výrobky (dodávky) - podle zákazníka:

Český hydrometeorologický ústav

  • Síť klimatologických automatických stanic (např. i v extrémních lokalitách - Labská bouda, Šerák apod.). Grafické výsledky - viz 
  • Síť automatických srážkoměrů - typ MR3H-FC s pamětí a s přenosem dat mobilní sítí metodou GPRS. Grafické výsledky - viz
  • Digitální detektor přímého sluneční záření SD5 (snímač je plošně nasazován vsítích ČHMÚ, v současné době je úspěšně testován i rakouskou meteorologickou službou (v novější verzi SD6).

Česká Akademie věd - Ústav fyziky atmosféry, Ústav hydrodynamiky

  • Rozsáhlé automatické meteorologické systémy na různých místech republiky (např. observatoř Milešovka, Kopisty u Mostu, Zdíkov na Šumavě aj.) - měření řady prvků od teplot, parametrů větru, slunce, až po dohlednost, výšku spodní hladiny oblačnosti atd.

Státní rostlinolékařská správa

  • Síť automatických meteorologických stanic

Ústav jaderného výzkumu v Řeži

  • Systém měření rychlosti a směru větru a dalších meteorologických prvků na více místech

 

 

 

 

Copyright (C) 2008 Meteoservis